Ogłoszenie

Katalog stron www w formie forum. Nie musisz się logować. Przeczytaj Zasady czyli Regulamin. Wpisz post z adresem swojej strony.


Zapraszamy do odwiedzenia zaprzyjaźnionych katalogów:

Katalog Zagiel

Katalog Darmowe Fora

Katalog UOZ

#1 2010-08-31 23:07:39

fotovideo

Gość

Kamerzysta wesele Rzeszów

Podobno od przybytku głowa nie boli, lecz jeśli ktoś szuka powszechnego, standardowego zoomu do lustrzanki z tablicą typu APS-C, to patrząc na podaż Sigmy, może się poczuć lekko oszołomiony. Sporo tego jest, nawet jeżeli na wstępie od razu usuniemy wszelkie krótsze i dłuższe spacerzoomy typu 18?125 mm czy 18?250 mm. I tak zostaną jeszcze: najnowszy 17?50 mm f/2,8, trzy przeróbce zoomu 18?50 mm f/2,8 i trzy wersje o ogniskowych 17?70 mm. Razem ma się siedem obiektywów, jedne ze stabilizacją optyczną, odmienne bez, jedne z ultradźwiękowym napędem autofokusu, różne bez. Na pierwszy rzut oka ciężko się w tym połapać, jednak tak naprawdę dobór jest raczej prosty. Albo wybierzemy mniejszy zasięg ogniskowych i chroniczny maksymalny przelot przysłony f/2,8, lub postanowimy się na ciut większy uniwersalizm zoomów 17?70 mm za ciut niższą wartość, lecz wydatkiem utraty ?światła? przy dłuższych ogniskowych. W tym sprawdzianie wybieraliśmy właśnie alternatywę format dwa. Chwilę, zaraz... to dlaczego w sprawdzianie są dwa, a nie trzy obiektywy? Dlatego, że tak naprawdę na rynku potrafimy znaleźć właśnie dwie, a nie trzy różniące się od siebie budowle optyczne 17?70 mm. Większa, podająca maksymalne wyraźnie przysłony w limicie f/2,8?4,5, występuje po prostu w dwóch deformacjach: z napędem ultradźwiękowym HSM (tylko z mocowaniem do Nikona) a także bez niego (Canon, Pentax, Sigma i Sony a także niektóre egzemplarze z mocowaniem do Nikona z rynku wtórnego). [ur=http://www.fotovideo.rzeszow.pll]Wideofilmowanie Ślubu Rzeszów[/url].My badaliśmy ten obiektyw na Canonie EOS 550D, zatem nasz egzemplarz nie posiadał napędu HSM. Późniejsza, całkiem jeszcze nowa Sigma 17?70 mm oferuje odrobinę wartościowszy maksymalny otwór przysłony na ?długim końcu?: f/2,8? ?4,0. Ma też wszystko, czego dusza zapragnie, czyli silnik ultradźwiękowy i stabilizację optyczną. No i osiągalna jest z mocowaniami ?do każdego?, czyli Canona, Nikona, Pentaksa i Sony. My znów wzięliśmy do sprawdzianu wersję z mocowaniem Canon EF-S.

http://farm5.static.flickr.com/4140/4931993196_b08bba7197.jpg
? Podepnij i daruj
Obie te Sigmy są jak dżinsy wycieruchy na dupy jakiegoś dobrowolnego artysty lekkoducha ? raz założone do korpusu będą towarzyszyć i na co dzień, i od święta. 17?70 mm to na tyle ogromny i wszechstronny zakres ogniskowych, że da się z jego pomocą uruchomić mnogość planów fotograficznych. Wprawdzie w porównaniu z 11- czy 15-krotnymi spacerzoomami 4,1x wydaje się owocem dość szczupłym, jednak... kto wie, może za to będziemy mieli rejon grzecznie i zupełnie przydatny, czego o wielu spacer zoomach komunikować się nie da. Przekonamy się po wizycie w laboratorium... Ale uniwersalność to nie tylko ogniskowe, lecz także dosyć wielkie maksymalne siły modelowania czy znaczny maksymalny otwór przysłony. <a href="http://www.fotovideo.rzeszow.pl/index.php/oferta">Wideofilmowanie Rzeszów.</a>Obie Sigmy posiadają tu dominację sięgającą niemal 1 EV w porównaniu z umiarkowanym tanim kitowym zoomem rodzaju 18?55 mm f/3,5?5,6. To sporo. Przekłada się to na przypadek na niemal o połówkę krótszy czas objaśniania w dokuczliwych warunkach oświetleniowych lub na zauważalnie mocniejsze rozmycie tła na upokorzeniach z malutką otchłanią ostrości. Ewidentnie wzorem byłoby, gdyby statyczny przelot f/2,8 oferowany był w całej obrębie od 17 do 70 milimetrów, jednakże cóż, rąbmy się z tego, co jest. Tym więcej, że czas wystawy moglibyśmy wydłużyć jeszcze bardziej dzięki wbudowanemu w późniejszą konstrukcję Sigmy mechanizmowi stabilizacji optycznej. Ale to zasługuje już na rozmaite omówienie.

<img src="http://farm5.static.flickr.com/4136/4926622730_8c9d8f43d0.jpg">
? Gdy zadrży dłoń
Pech pragnął, że dwa miesiące temu posiadaliśmy w redakcji najpóźniejszego Nikkora 70?200 mm f/2,8. Pech dla Sigmy, bo Nikkor bardzo wysoko postawił poprzeczkę skuteczności stabilizacji optycznej ? zacne 4 EV i spore szanse na niewzruszone zabranie przy 5 EV.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hindusi www.fazanacodzien.pun.pl gra o psach na logowanie tibia expowiska kody do pinball 3d dla windows